Lane Cove Cricket Club Hall of Fame - Batting | Lane Cove Cricket Club
Choose download format:
Microsoft Excel 2007
Microsoft Excel 2003
Tab separated values (TSV)
Comma separated values (CSV)
Share:
 

Hall of Fame - Batting

Season 
Grade 
Grade Type 
Match Format 
select
RunsplayerIdseasonIdclubIdmatchIdRunsPlayerTeamSeasonGradeRoundInnsOpponent
113668586715112103229011136Ryan M DevineLane Cove Taylor2019/2020U17 Sunday AM on Turf2 1North Sydney Red
212258871915112103169498122Greg HuntLane Cove2019/2020First Grade6 1Georges River
3116168375815112103229058116*Benjamin JonesLane Cove Taylor2019/2020U17 Sunday AM on Turf10 1Gordon Green
4936858711511210322906493Isaac S EdmundsLane Cove Taylor2019/2020U17 Sunday AM on Turf11 1North Sydney Black
5901207801511210316955590Damian NaughtonLane Cove2019/2020First Grade7 1Pennant Hills
6899620461511210322901889*Samuel ShepherdLane Cove Slater2019/2020U17 Sunday AM on Turf4 1Gordon Green
7888894621511210317126188Arun SirrpiLane Cove2019/2020Fourth Grade7 1Pennant Hills
88418301781511210317116484Ravi RaviLane Cove2019/2020Third Grade7 1Pennant Hills
983578961511210317126883*Mark SchaafsmaLane Cove2019/2020Fourth Grade8 1North West Sydney
10786801031511210322904878Yash M SamantLane Cove Slater2019/2020U17 Sunday AM on Turf9 1Gordon Red
117513121661511210317081775*Peter BloodLane Cove2019/2020Second Grade7 1Pennant Hills
127119274391511210316948871Archie CarterLane Cove2019/2020First Grade5 1Strathfield
13711194071511210317114171Harley StibbardLane Cove2019/2020Third Grade4 2Burwood Briars
14701242031511210317124570Brendan S HoodLane Cove2019/2020Fourth Grade5 1Strathfield
15706801031511210322902470Yash M SamantLane Cove Slater2019/2020U17 Sunday AM on Turf5 1North Sydney Black
166711348311511210324711567Angus TesorieroLane Cove Paine2019/2020U12 Saturday 3.30PM Long Form3 1Mosman Border
176710427291511210324711967*Dominic SchliebsLane Cove Paine2019/2020U12 Saturday 3.30PM Long Form4 1Mosman McCabe
186619202161511210317081766Ben M CandfieldLane Cove2019/2020Second Grade7 1Pennant Hills
196516545631511210317079465*Sam NichollsLane Cove2019/2020Second Grade4 1Burwood Briars
206411357781511210324315464Julian RyanLane Cove McGrath2019/2020U13 Saturday 3.30PM Long Form4 1Mosman Border
216419298651511210316948864Robert BloodLane Cove2019/2020First Grade5 1Strathfield
22632338811511210317296563Kiran DindayalLane Cove2019/2020Frank Gray Shield6 1Pennant Hills
23638644311511210317083763Isaac KensellLane Cove2019/2020Second Grade10 1Mt Pritchard-Southern Districts
24611207801511210317005461Damian NaughtonLane Cove2019/2020First Grade10 1Mt Pritchard-Southern Districts
256119274391511210316949861Archie CarterLane Cove2019/2020First Grade6 1Georges River
266019177081511210322533860*Nicholas WendtLane Cove Bancroft2019/2020U12 Saturday 10.30AM11 1St Ives Green
27598000121511210317004759*Rob BloodLane Cove2019/2020First Grade9 1Lindfield
28588000121511210316957358Rob BloodLane Cove2019/2020First Grade8 1North West Sydney
295811349021511210324315458*Ethan BlountLane Cove McGrath2019/2020U13 Saturday 3.30PM Long Form4 1Mosman Border
305618020021511210317078656Ollie Lee-YoungLane Cove2019/2020Second Grade3 1Balmain South Sydney
315612697771511210317113356Samuel GreavesLane Cove2019/2020Third Grade3 1Balmain South Sydney
325611349021511210322446756Ethan BlountLane Cove Slater2019/2020U13 Sunday AM 20 Over6 1Lane Cove Waugh
33559623331511210322904255William CarrollLane Cove Slater2019/2020U17 Sunday AM on Turf8 1North Sydney Red
34559696031511210322337955*Angus MackayLane Cove Cummins2019/2020U14 Sunday AM 409 1Lindfield Smith
35557971281511210324712255*Angus GroverLane Cove Gilchrist2019/2020U12 Saturday 3.30PM Long Form4 1North Sydney Black
365414802331511210317125254David i FaganLane Cove2019/2020Fourth Grade6 1Georges River
375411357781511210322336954Julian RyanLane Cove Cummins2019/2020U14 Sunday AM 406 1North Sydney Black
385411294561511210322905454Vivek ReddyLane Cove Slater2019/2020U17 Sunday AM on Turf10 1Lindfield Hussey
395317647861511210322335453*Luca MichelettiLane Cove Cummins2019/2020U14 Sunday AM 403 1Mosman McCabe
40532338811511210317250753*Kiran DindayalLane Cove2019/2020Frank Gray Shield4 1Warringah
41537971281511210324711453*Angus GroverLane Cove Gilchrist2019/2020U12 Saturday 3.30PM Long Form3 1North Sydney Red
42531207801511210316946753Damian NaughtonLane Cove2019/2020First Grade2 1Macquarie University
43531207801511210316948153Damian NaughtonLane Cove2019/2020First Grade4 1Burwood Briars
445216089271511210324712752*Max CircostaLane Cove Gilchrist2019/2020U12 Saturday 3.30PM Long Form5 1Mosman Border
455210430441511210324712452*Corey KingstonLane Cove Lyon2019/2020U12 Saturday 3.30PM Long Form4 2Gordon Silver
465216089271511210324712252*Max CircostaLane Cove Gilchrist2019/2020U12 Saturday 3.30PM Long Form4 1North Sydney Black
47529616651511210324713552*Michael LiguoryLane Cove Lyon2019/2020U12 Saturday 3.30PM Long Form6 1Gordon Green
485217647861511210322336152*Luca MichelettiLane Cove Cummins2019/2020U14 Sunday AM 404 1Lane Cove Lyon
495220026961511210322903952James LeatherbarrowLane Cove Slater2019/2020U17 Sunday AM on Turf7 1St Ives Starc
505210420661511210322335152*Samuel WillisLane Cove Cummins2019/2020U14 Sunday AM 402 1Lindfield Smith
51519763861511210322335751*Toby GarveyLane Cove Lyon2019/2020U14 Sunday AM 403 1Roseville Lindfield
525119219291511210322336851*Rupert FultonLane Cove Lyon2019/2020U14 Sunday AM 406 1St Ives Hughes
53518644311511210317077751Isaac KensellLane Cove2019/2020Second Grade1 1Warringah
545112720801511210317122151Taylor Cottee-WarnerLane Cove2019/2020Fourth Grade1 1Warringah
555112895691511210322337851*Michael A MasonLane Cove Lyon2019/2020U14 Sunday AM 409 1Mosman McCabe
565112895691511210322334751*Michael A MasonLane Cove Lyon2019/2020U14 Sunday AM 401 1Lindfield Smith
575110430441511210324711851*Corey KingstonLane Cove Lyon2019/2020U12 Saturday 3.30PM Long Form3 1Mosman McCabe
585111349021511210324315851*Ethan BlountLane Cove McGrath2019/2020U13 Saturday 3.30PM Long Form5 1West Pymble Lightening
595118180061511210324315851*Frederick GarlingLane Cove McGrath2019/2020U13 Saturday 3.30PM Long Form5 1West Pymble Lightening
605111007281511210317116451Siddavali ShaikLane Cove2019/2020Third Grade7 1Pennant Hills
615111468701511210324712951*Finn O'FarrellLane Cove Paine2019/2020U12 Saturday 3.30PM Long Form5 1Lane Cove Lyon
62511242031511210317122451*Brendan S HoodLane Cove2019/2020Fourth Grade2 1Macquarie University
635010421471511210324713250*Jack MannixLane Cove Gilchrist2019/2020U12 Saturday 3.30PM Long Form6 1West Pymble Phoenix
64509616651511210324712950*Michael LiguoryLane Cove Lyon2019/2020U12 Saturday 3.30PM Long Form5 1Lane Cove Paine
655010430441511210324712950*Corey KingstonLane Cove Lyon2019/2020U12 Saturday 3.30PM Long Form5 1Lane Cove Paine
665010442721511210324712250*Daniel OsborneLane Cove Gilchrist2019/2020U12 Saturday 3.30PM Long Form4 1North Sydney Black
675011364731511210324712250*Jonas MasonLane Cove Gilchrist2019/2020U12 Saturday 3.30PM Long Form4 1North Sydney Black
685013919021511210322337550*Max MasonLane Cove Lyon2019/2020U14 Sunday AM 408 1Lindfield Smith
695013919021511210322335750Max MasonLane Cove Lyon2019/2020U14 Sunday AM 403 1Roseville Lindfield
705011357781511210322338950*Julian RyanLane Cove Cummins2019/2020U14 Sunday AM 4011 1Lane Cove Lyon
715012568371511210322335150*Jass SandhuLane Cove Cummins2019/2020U14 Sunday AM 402 1Lindfield Smith
72509639121511210322338250*Archie GowthorpLane Cove Cummins2019/2020U14 Sunday AM 4010 1Mosman McCabe
Note: Qualification levels for this report are 50 and 100 runs.

*Type in the search box and hit Enter to search. The list will be filtered by matches in the first three columns.