Share:
 

Team Selections

Season 
Round 
Grade 
Sydney Shires Competition - First Grade
Round 2 - Sat 13 Oct 2018 (12:15PM), Sat 20 Oct 2018 (12:15PM)
Lane CovevMt Pritchard-Southern Districts
Venue: Tantallon OvalMatch ID: 2948036
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Blood, Rob
Rixon, Jarrod
Boys, Freddie
Naughton, Damian (c)
Mandleberg, Tom C
Galek, Edward J
Dodds, Max (+)
Jenkins, Alex
Dindayal, Kiran
Cornelius, Alec
Scarcella, Joe
 
Team not available
Sydney Shires Competition - Second Grade
Round 2 - Sat 13 Oct 2018 (12:15PM), Sat 20 Oct 2018 (12:15PM)
Mt Pritchard-Southern DistrictsvLane Cove
Venue: Greenway Park 1Match ID: 2956150
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Fletcher, Rhys
Dowey, Angus
Lee-Young, Ollie
Blood, Peter (c)
Camarsh, Joe
Hume, Liam (+)
Devine, Ryan M
Hipkin, Charles
Greaves, Benjamin
Robertson, Andrew
Islam, Raja
Sydney Shires Competition - Third Grade
Round 2 - Sat 13 Oct 2018 (12:15PM), Sat 20 Oct 2018 (12:15PM)
Lane CovevMt Pritchard-Southern Districts
Venue: Kingsford Smith OvalMatch ID: 2959338
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Sirrpi, Arun
Fagan, David
Schaafsma, Mark
Mytkowski, Nicholas (c)
Kensell, Isaac
Fini, Marc
Barbeler, Felix F
Samant, Yash M
Kwon, Daniel (+)
Van Schalkwuk, Earl
Scott, Brian A
 
Team not available
Sydney Shires Competition - Fourth Grade
Round 2 - Sat 13 Oct 2018 (12:30PM), Sat 20 Oct 2018 (12:30PM)
Mt Pritchard-Southern DistrictsvLane Cove
Venue: Greenway Park 2Match ID: 2963897
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Younan, Robin (c)
Jackson, Neill E (+)
Rana, Umair
Pardesi, Brijesh
Pardesi, Jalpan
Metten, Steven G
NIZAMUDDIN, Junaid
Singh, Barjinder P
Mustafa, Bilal
Baig, Dawer
Mackenzie, Creig A
 
Forrest, Carson
Bray, Andrew (c)
Keall, Billy
Allen, Simon
Francis, Stuart
Keall, Paul
Seymour, Rob
Oakley, Cameron
Komman, Srini (+)
Cottee-Warner, Taylor
Dogra, Ashwani
Sydney Metropolitan Competition - Tim Creer Cup B Division
Round 4 - Sun 21 Oct 2018 (12:30PM)
Macquarie UniversityvLane Cove
Venue: Ross Gwilliam OvalMatch ID: 2956256
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Sydney Masters Cricket Association - Sydney Masters Over 40's
Round 2 - Sun 14 Oct 2018 (12:15PM)
St Clair United Sports ClubvLane Cove
Venue: Oakville OvalMatch ID: 2956794
Umpires: Umpire1: Spencer Harrison  
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Plummer, John
MacLaine, Keith
Sinclair, Tim
John, Greg
McLeod, Neil
Parsons, Lucas
Huszczo, Andrew
Easaw, Benjamin
Kingston, Michael (c)
Mackay, Hamish
Manoharan, Paul
Shaw, Jeff
Sydney Masters Cricket Association - Sydney Classics Over 50s
Round 2 - Sun 21 Oct 2018 (12:15PM)
Pennant HillsvLane Cove
Venue: Kingsford Smith OvalMatch ID: 2955226
Umpires: Umpire1: Tony Bergman  
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - U17 Sunday AM on Turf
Round 2 - Sun 21 Oct 2018 (8:00AM)
North Sydney BlackvLane Cove Taylor
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - U15 Sunday AM
Round 2 - Sun 21 Oct 2018 (9:00AM)
Lane Cove SlatervLindfield Marsh
Venue: Blackman Park UpperMatch ID: 2946833
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - U13 Sunday AM
Round 2 - Sun 21 Oct 2018 (9:00AM)
Lane Cove HaddinvMosman McCabe
Venue: Naremburn LowerMatch ID: 2952065
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - U13 Sunday AM
Round 2 - Sun 21 Oct 2018 (9:00AM)
Mosman BordervLane Cove Voges
Venue: Forsyth Park UpperMatch ID: 2952064
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - U13 Saturday 3.30PM 20 Over
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (3:30PM)
St Ives HusseyvLane Cove Ponting
Venue: Burns Bay ReserveMatch ID: 2946521
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Ryan, Jake
Hines, Sam
Clarke, Cooper (c) (+)
Dorahy, Lily
Cooper, Annabelle
lacey, edward
Haynes, Jack
Miller, James
Oliver, Ryan
 
Coach: Clarke, Paul
North Shore Junior Cricket Association - U13 Saturday 3.30PM 20 Over
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (3:30PM)
St Ives MarshvLane Cove Lyon
Venue: Bryce OvalMatch ID: 2946522
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - U13 Sunday AM 20 Over
Round 2 - Sun 21 Oct 2018 (9:00AM)
Lane Cove MaxwellvLindfield Finch
Venue: Gore CreekMatch ID: 2946673
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - U12 Div 3 Saturday 1.00PM - 20 Over
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (1:00PM)
Lindfield GardnervLane Cove Maxwell
Venue: Lindfield #2 SyntheticMatch ID: 2946340
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - U12 Div 3 Saturday 1.00PM - 20 Over
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (1:00PM)
Roseville RichiesvLane Cove Warner
Venue: Bales Park #1Match ID: 2946338
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - U12 Div 3 Saturday 1.00PM - 20 Over
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (1:00PM)
Lane Cove BoonvSt Ives Langer
Venue: Boronia Park #2Match ID: 2946337
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - U12 Saturday PM 30 Over
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (1:30PM)
Mosman McCabevLane Cove Gilchrist
Venue: Georges Heights Oval #1Match ID: 2933328
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - U12 Saturday PM 30 Over
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (1:30PM)
Mosman BordervLane Cove McGrath
Venue: Pottery GreenMatch ID: 2933329
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - U12 Div 1 Saturday 1.00PM 20 Over
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (1:00PM)
Lane Cove WaughvBYE
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - U12 Div 1 Saturday 1.00PM 20 Over
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (1:00PM)
Lane Cove PainevLindfield Rogers
Venue: Burns Bay ReserveMatch ID: 2946443
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - U9 South Saturday 10.30AM
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (10:30AM)
Gordon RedvLane Cove Johnson
Venue: Pottery GreenMatch ID: 3066234
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - U9 South Saturday 10.30AM
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (10:30AM)
Lindfield ZampavLane Cove Ponting
Venue: Warrimoo OvalMatch ID: 3066233
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - U9 South Saturday 10.30AM
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (10:30AM)
Lane Cove MarshvMosman McCabe
Venue: WavertonMatch ID: 3066228
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - U11 North Saturday 8.00AM
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (8:00AM)
North Sydney WhitevLane Cove Bradman
Venue: Naremburn UpperMatch ID: 2956968
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - U11 North Saturday 8.00AM
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (8:00AM)
St Ives LyonvLane Cove Marsh
Venue: William Cowan OvalMatch ID: 2956965
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - U9 North Saturday 8.00AM
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (8:00AM)
Lane Cove WaughvLane Cove McGrath
Venue: Burns Bay ReserveMatch ID: 3066041
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - U9 North Saturday 8.00AM
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (8:00AM)
Lane Cove WaughvLane Cove McGrath
Venue: Burns Bay ReserveMatch ID: 3066041
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - U11 North Saturday 8.00AM
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (8:00AM)
Mosman McCabevLane Cove Bancroft
Venue: Georges Heights Oval #1Match ID: 2956964
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - DRAFT U11 SIXERS Girls Summer Saturday AM Stage 1
Round 1 - Sat 20 Oct 2018 (10:30AM)
North Sydney PerryvLane Cove Electric Unicorns
Venue: Primrose Park #2Match ID: 2986687
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - DRAFT U11 SIXERS Girls Summer Saturday AM Stage 1
Round 1 - Sat 20 Oct 2018 (10:30AM)
Lane Cove Nyan CatsvGordon J
Venue: Primrose Park #3Match ID: 2986685
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - U10 South Saturday 10.30AM
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (10:30AM)
Lane Cove LyonvNorth Sydney Red
Venue: Blackman Park UpperMatch ID: 2946023
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Byrne, Xavier
Clarkson, Cooper
Bredenhann, Thomas
Burn, Joseph
Mason, Hugo
Tops, Noah
Collins, Hugo
Micheletti, Rafael
 
Coach: Micheletti, David
Team Manager: Clarkson, Karen
 
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - U10 South Saturday 10.30AM
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (10:30AM)
Lane Cove GillyvSt Ives Healy
Venue: Burns Bay ReserveMatch ID: 2946027
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Patel, Ishaan
Morcom, Emmet F
Nelson, Oscar G
Walther, Lachlan
Wintzer, Max
Matade Menon, Amogh
Blue, Thomas
Kumar, Aditya
Venter, Thomas W
 
Coach: Dingley, Gavin
North Shore Junior Cricket Association - U10 North Saturday 8.00AM
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (8:00AM)
Lane Cove MaxwellvGordon Silver
Venue: Pottery GreenMatch ID: 2945888
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - U10 North Saturday 8.00AM
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (8:00AM)
North Sydney WhitevLane Cove Paine
Venue: Gore CreekMatch ID: 2945894
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - U10 North Saturday 8.00AM
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (8:00AM)
BYEvLane Cove Finch
Venue: ?Match ID: 2945889
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - U10 North Saturday 8.00AM
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (8:00AM)
BYEvLane Cove Finch
Venue: ?Match ID: 2945889
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available