Share:
 

Team Selections

Season 
Round 
Grade 
Sydney Shires Competition - First Grade
Round 13 - Sat 9 Mar 2019 (10:00AM)
Lane CovedefNorth West Sydney
Venue: Tantallon OvalMatch ID: 2948281
Umpires: Umpire1: Ian Tabrett  Umpire2: Michael Wheeler  
Scorers:  Not specified
Kensell, Isaac
Perry, Stuart F
Needham, James T
Naughton, Damian (c)
Mandleberg, Tom C
Dodds, Max (+)
Jenkins, Alex
Cornelius, Alec
Dindayal, Kiran
Scarcella, Joe
O'Hare, Liam
 
Bensemann, Tait (+)
Douglas, Michael I
Smith, Alexander G
Starkey, John R
Daniels, Alex N (c)
Ul-Haq, Ahsan
Rice-Lowe, Cade A
Wagner, Adam S
Hansen, Stephen
Hansen, Jack
Shamim, Humzah
 
Coach: Watterson, John
Sydney Shires Competition - Second Grade
Round SF - Sat 23 Mar 2019 (10:30AM), Sun 24 Mar 2019 (10:30AM)
AuburnvLane Cove
Venue: Dave Tribolet OvalMatch ID: 2956235
Umpires: Umpire1: Scott Pryde  Umpire2: Andrew Steindler  
Scorers:  Not specified
Azzimi, Najeeb
Azzimi, Martin M (c)
Morgan, Patrick P
Singh, Satnam
Singh, Amarjot
Jadoon, Zubair K
Mudiyansela, Thanuja
Wherritt, Ryan
Randhawa, Harmanjeet Singh
Mangal, Hamid
Faisal, Mohammed
Nouree, Shafeequllah Shafeeq
Patel, Jay
 
Kensell, Isaac
Blood, Peter (c)
Perry, Stuart F
Blood, Rob
Ravi, Ravi
Matheson, Stephen
Hume, Liam (+)
Camarsh, Joe
Robertson, Andrew
Greaves, Benjamin
Hipkin, Charles
Sydney Shires Competition - Third Grade
Round 13 - Sat 9 Mar 2019 (10:00AM)
Lane Covedef byNorth West Sydney
Venue: Kingsford Smith OvalMatch ID: 2959416
Umpires: Umpire1: Richard Christen  Umpire2: Warwick Vyse  
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Blinman, Michael
Singh, Rupinder
Arora, Ayush
Pandey, Parichit
Boyal, Mandeep
Cimetta, Michael P (+)
Reicher, Thomas
Pathiranage, Chamara (c)
Graham, Angus
Hurst, Joshua
Chawla, Ashish
 
Coach: Watterson, John
Sydney Shires Competition - Fourth Grade
Round 13 - Sat 9 Mar 2019 (10:00AM)
North West SydneydefLane Cove
Venue: Charles McLaughlin ReserveMatch ID: 2963975
Umpires: Umpire1: Trevor Schokman  Umpire2: Kishore Kumar  
Scorers:  Not specified
Burton, Andrew (c) (+)
Dellow, Daniel
Dodd, Joshua
Fernando, Vinuja
Nikhanj, Ritvik
Nguyen, Minh
Fernando, Minuka
Allam, Karim
Samineni, Umamaheswarrao
Maitra, Anirban
Whitford, Geoff
 
Coach: Watterson, John
 
Fini, Marc (c)
Knock, David
Scott, Brian A
Bezer, Cameron
Forrest, Carson
Sirrpi, Arun
Keall, Billy
Keall, Paul
Seymour, Rob
Plummer, John (+)
Schaafsma, Mark
Sydney Metropolitan Competition - Tim Creer Cup B Division
Round 22 - Sun 10 Mar 2019 (12:30PM)
Lane Covedef byBurwood Briars Rivals
Venue: Tantallon OvalMatch ID: 2968986
Umpires: Umpire1: Tony Bergman  
Scorers:  Not specified
Kirk, Oscar
Paul, Matthew N
Gowthorp, Alex
Bayliss, Ollie
Ranasinghe, Sebastian
White, Sebastian
O'Kane, Conor William
Peddada, Jagan
Allen, Simon
Kwon, Daniel (c)
 
Thangaswamy, Vivek (c)
Muthupandiyan, Santhakumar
Nagarajan, Karthic
Iyer, Vinod
Kumar, Jai
Nagaraj, Abhijit
Pandiyan, Karthikeyan
Subramaniam, Srini (+)
Jagadeesan, Vijayasekar
Ganesan, Vijayprabhu
Kumar, Ujjwal
HARIHARAN, Sreejith (sub)
North Shore Junior Cricket Association - U11 SIXERS Girls 10.30AM Summer Saturday Stage 1
Round GF - Sat 16 Mar 2019 (10:30AM)
Lane Cove Healy EUdefLane Cove Sthalekar
Venue: Blackman Park (Upper Oval)Match ID: 3107360
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Micheletti, Lila (c)
Twining, Zoe
Mackay, Katie
Peddada, Sai Naga Jhansika
Peddada, Sri Lakshmi Suryanshika
Coss, Harriet
 
Coach: Peddada, Jagan
Team Manager: Micheletti, David
Scorer: Micheletti, David
 
Garling, Clementine
Bayl-Smith, Mieke
Lawry, Eloise (+)
Hynes, Genevieve
Jenkins, Mikaela
Gilchrist, Celeste (+)
Yates, Elizabeth (c)
Stanwell, Annie
 
Coach: O'Farrell, John
Team Manager: Micheletti, David
North Shore Junior Cricket Association - U11 SIXERS Girls 10.30AM Summer Saturday Stage 1
Round GF - Sat 16 Mar 2019 (10:30AM)
Lane Cove Healy EUdefLane Cove Sthalekar
Venue: Blackman Park (Upper Oval)Match ID: 3107360
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Micheletti, Lila (c)
Twining, Zoe
Mackay, Katie
Peddada, Sai Naga Jhansika
Peddada, Sri Lakshmi Suryanshika
Coss, Harriet
 
Coach: Peddada, Jagan
Team Manager: Micheletti, David
Scorer: Micheletti, David
 
Garling, Clementine
Bayl-Smith, Mieke
Lawry, Eloise (+)
Hynes, Genevieve
Jenkins, Mikaela
Gilchrist, Celeste (+)
Yates, Elizabeth (c)
Stanwell, Annie
 
Coach: O'Farrell, John
Team Manager: Micheletti, David
Sydney Shires Competition - Frank Gray Shield
Round 7 - Sun 3 Feb 2019 (10:00AM)
WarringahdefLane Cove
Venue: Weldon OvalMatch ID: 2965953
Umpires: Umpire1: Simon Dodwell  Umpire2: Bruce Whitehouse  
Scorers:  Not specified
Virdi, Abhijeet
Heysmand, Jack
Ferguson, Hamish
Stevens, Cobi
Healey, Ned H
Moffat, Tully
Kerr, Lachlan E
Wiblin, Stuart (c) (+)
Molyneux, Lachlan
Archer, Glyn
Parkinson, Luke J
 
Devine, Ryan M
Fletcher, Rhys
Kelland, Nicholas (c)
Matheson, Stephen
Dowey, Angus
Dindayal, Kiran
Kelland, Patrick
Lee-Young, Ollie
Sinclair, Max
McFadyen, Ross (+)
Crayn, Kieran
 
Team Manager: Cornelius, Alec
Sydney Masters Cricket Association - Sydney Masters Over 40's
Round 11 - Sun 10 Mar 2019 (12:15PM)
Collaroy Plateau Cricket Clubdef byLane Cove
Venue: Frank Gray OvalMatch ID: 2972501
Umpires: Umpire1: Peter Mullane  
Scorers:  Not specified
Minnett, Robert (c)
Storey, Dean
Minnett, Bruce
Blacker, Kim
Woolf, Kym
Heiniger, John
Smith, Gary
Perrott, Tom
McLean, Jason
White, Matt
Perrott, Ashley (+)
 
John, Greg
Gill, Anthony (c) (+)
Huszczo, Andrew
McLeod, Neil
Lyons, John D
Manoharan, Paul
Plummer, John
Easaw, Benjamin
Kingston, Michael
Mackay, Hamish
Coey, Andrew
Dyer, Mark
North Shore Junior Cricket Association - U17 Summer Sunday AM on Turf
Round 6 - Sun 10 Mar 2019 (8:00AM)
Lindfield Lilleedef byLane Cove Taylor
Venue: Turf Tantallon OvalMatch ID: 3117164
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Reddy, Vivek
Chapman, Tom
Farrelly, Rex
Hukins, Nathan
Pike, Henry (+)
Thapa, Arsh
Mirando, Avinash (c)
Dosanjh, Marlon
Jenkins, Andrew S
Singh, Rohan
Bell, James P
 
Coach: Farrelly, Ross
Team Manager: Bell, David
 
Samant, Yash M
Forrest, Harvey
Dow, Liam
Lacey, Tom
Huszczo, Oliver
Barbeler, Felix F
Walters, Samuel
Plummer, Joel
Kanchhal, Dev
Micheletti, Wiiliam
Gnaden, Zachary
McLeod, Hugh
 
Coach: Barbeler, Damian
Sydney Masters Cricket Association - Sydney Classics Over 50s
Round 11 - Sun 17 Mar 2019 (12:15PM)
Cricketers' Club of New South WalesdrewLane Cove
Venue: Camperdown ParkMatch ID: 2956485
Umpires: Umpire1: Ian Newsom  
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - U17 Spring Sunday AM on Turf
Round 8 - Sun 9 Dec 2018 (9:00AM)
Gordon Reddef byLane Cove Taylor
Venue: Turf Tantallon OvalMatch ID: 2947579
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Fraval, Hugo (c)
McGurk, Hugo
Pillai, Vasav (+)
Cunningham, Darragh
Eatough, Lewin (+)
Gilhooly, Oliver
Emilsson, Isaac
Prasad, Rajeev
Ford, Michael
Levy, Cormac
 
Coach: Davies, Owen
Team Manager: Rajnesh, Prasad
 
Barbeler, Felix F
Forrest, Harvey
Mudaliar-Bek, Ethan (c)
Gowthorp, Alex
Plummer, Joel
Paul, Matthew N
Dow, Liam
Edmunds, Isaac S
Kirk, Oscar
Gnaden, Zachary
Bayliss, Ollie
Huszczo, Oliver
 
Coach: Barbeler, Damian
North Shore Junior Cricket Association - U15 Sunday AM
Round SF - Sun 10 Mar 2019 (9:00AM)
Lane Cove Slaterdef byRoseville Rascals
Venue: Blackman Park (Upper Oval)Match ID: 2946916
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Rogers, Billy
Shepherd, Samuel
Sidhu, Matthew (+)
Maxwell, Lachlan A (c)
Mackey, Declan
Carroll, William
Callanan, Rian (+)
Collins, Jackson
Loane, Duncan A
Byrne, Patrick
Ward, Paddy
Lane, Daniel
 
Aylmer, Oliver
Baltussen, Cody
Hellen-Ford, Hunter (c)
Maguire, Aidan
Mitchell, Saxon
O'Reilly, Ben (+)
Robertson, Bailey (+)
Segreto, Anthony
Sloane, Jack
Yaffa, Alister
Odgers, Kieran
Re, John
Steverson, Reid
North Shore Junior Cricket Association - U13 Sunday AM
Round SF - Sun 10 Mar 2019 (9:00AM)
Lindfield McGrathdefLane Cove Haddin
Venue: Primula (Princes) ParkMatch ID: 3124408
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Oliver, Ryan (c)
Garvey, Toby (+)
Rimmer, Hugo
Gordon, Tom
Matthews, Rory
Sandhu, Jass
Mounser, Blake
Clarke, Cooper
lacey, edward
 
Coach: Oliver, Matt
Team Manager: Gordon, Andrew
North Shore Junior Cricket Association - U13 Sunday AM
Round SF - Sun 10 Mar 2019 (9:00AM)
Roseville ForcedefLane Cove Voges
Venue: Blackman Park (Lower Field 3)Match ID: 3124409
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Re, Nicholas (+)
Reddy, Aryan
Maguire, Rory
Abbott, Fergus
Lloyd, Harry
Bund, Nathan
Brady, Luke
Re, James
Lloyd, Hamish
Aylmer, Darcy
Robertson, Cooper
 
Coach: Lloyd, Edward
 
Twining, Corey
Mackay, Angus
Kingston, Joshua
McLeod, Curtis (c) (+)
Willis, Samuel
Kingston, Corey
Alexander-Easaw, Joel
Doy, Lachlan
Fulton, Rupert
Hutchinson, Sam
Micheletti, Luca (+)
Harvey, Alex
North Shore Junior Cricket Association - U13 Saturday 3.30PM 20 Over
Round SF - Sat 9 Mar 2019 (3:30PM)
St Ives GreendefLane Cove Ponting
Venue: Blackman Park (Lower Field 3)Match ID: 3124434
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Mistry, Rian V
Mason, Michael A
Godfrey, Liam
Bartlett, Andrew W
Singh, Vir
McKay, Charlie
Plunkett, Tim
ROCKS, OSCAR
Madigan, Joseph
 
Miller, James
Garvey, Toby (+)
Haynes, Jack
Hines, Sam
Ryan, Jake
Clarke, Cooper (+)
Dorahy, Lily
Armstrong, Charlotte
Bromwich, Arki (c)
Gordon, Tom
ANANTAKRISHNAN, KAEDEN
North Shore Junior Cricket Association - U13 Saturday 3.30PM 20 Over
Round SF - Sat 9 Mar 2019 (3:30PM)
St Ives HughesdefLane Cove Lyon
Venue: Blackman Park (Lower Field 4)Match ID: 2946605
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Rosenberg, Benji (+)
Bakos, Luke
Roberts, Nate
Tunnicliffe, Ben
Thom, Luke
Monahan, Michael j
Payne, Joshua
Collins, Sean
Poulton, Andrew P
 
Saldanha, Jayden (c)
Louie, Jaeden
Burn, Louis (+)
Yates, Lucy
Godber, Liam
Sawant, Shlok
Brown, Jake
Hill, Liam
Harvey, Alex
North Shore Junior Cricket Association - U13 Sunday AM 20 Over
Round SF - Sun 10 Mar 2019 (9:00AM)
Gordon GolddefLane Cove Maxwell
Venue: Blackman Park (Lower Field 4)Match ID: 2946716
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
McGurk, Archie
Jones, Harry
Jones, Lewis
Wood, Curtis
Rathborne, Charlie
McArdle, Henry
Clarke , Jackson
Grellman, Sam
Weiling, James
Hemsworth, Archer
Edgecombe, George
 
Duncan, Zachary
Biddle, Hugo
Mitchell, Callum
Mason, Will
McGuigan, Ricky
Pattinson, Zachary
Divett, Rali
Dent, Alexander
Ronning, Lachlan
Cannon, William
North Shore Junior Cricket Association - U12 Div 3 Saturday 1.00PM - 20 Over
Round GF2 - Sat 16 Mar 2019 (1:00PM)
Lindfield Gilchristdef byLane Cove Maxwell
Venue: Blackman Park (Lower Field 3)Match ID: 3124527
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Cartwright, George T
Cartwright, Angus H
McMillan, Max
Webster, Piers
Wolfe, Nicholas
De Villiers, Samuel
corbett, ryan
 
Coach: McMillan, Floyd
Team Manager: Webster, Richard
 
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - U12 Saturday 2PM 30 Over
Round GF2 - Sat 16 Mar 2019 (2:00PM)
Lane Cove GilchristvNorth Sydney Red
Venue: Blackman Park (Lower Field 4)Match ID: 2933416
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Kearney, James
Blount, Ethan
Ryan, Julian
Dunlop, Samuel
Hinton, Rory
Martin-Jury, James
Barwell, Joshua
Caspers, Madeleine
Callaghan, Olivia
Ingham, Hunter
Kamat, Arnav
 
Coach: Barwell, Aaron
 
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - U12 Div 2 Saturday 3.30PM 20 Over
Round GF1 - Sat 16 Mar 2019 (1:30PM)
Lane Cove WaughdefSt Ives Border
Venue: Edenborough SportgroundMatch ID: 3124439
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Dimantha, Nikolai
Camilleri, Alexander
Barks, Eddie
Moncrieff, Conor
Wiese, Xander
Notley, Fred
Knowles, Jensen
Cavendish, Oliver
O'Farrell, Finn
 
Abbott, Matthew
Baily, Angus
Dougal, Zack
Goldin, Riley
Gunesekere, Kian R
Lau, Joshua
Mawhinney, Riley
McConville-Hill, Matthew
Milton, Phillip
Talberg, Daniel
Wood, Joshua
North Shore Junior Cricket Association - U12 Div 1 Saturday 1.00PM 20 Over
Round SF - Sat 9 Mar 2019 (1:00PM)
Lane Cove Painedef byWest Pymble Lightning
Venue: Blackman Park (Lower Field 4)Match ID: 3119839
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Gibson, Daniel
Gibson, James
Schliebs, Dominic (c)
Tesoriero, Angus (+)
O'Farrell, Finn (+)
Stretton, Daniel
King, Angus
Plamondon, Jack
O'Farrell, Eveline
 
Coach: Tesoriero, Adrian
 
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - U9 South Saturday 10.30AM
Round 16 - Sat 9 Mar 2019 (10:30AM)
Lane Cove JohnsondefWest Pymble Storm
Venue: Blackman Park (Upper Oval)Match ID: 3066357
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Martin, Thomas
Hood, Adam
Tabrett, Elliott
Carseldine, Tom
Hinton, James (c) (+)
Clifford, Charlie (+)
Circosta, Hunter
Bredenhann, William
 
Coach: Hood, Brendan S
Team Manager: Tabrett, Michelle
Scorer: Tabrett, Michelle
 
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - U9 South Saturday 10.30AM
Round 16 - Sat 9 Mar 2019 (10:30AM)
North Sydney MarshdefLane Cove Ponting
Venue: Burns Bay ReserveMatch ID: 3066359
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - U9 South Saturday 10.30AM
Round 16 - Sat 9 Mar 2019 (10:30AM)
Lane Cove MarshvSt Ives Zampa
Venue: Gore CreekMatch ID: 3066355
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - U11 North Saturday 8.00AM
Round GF2 - Sat 9 Mar 2019 (8:00AM)
Lane Cove MarshdefLane Cove Bancroft
Venue: Blackman Park (Upper Oval)Match ID: 3119836
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - U9 North Saturday 8.00AM
Round 16 - Sat 9 Mar 2019 (8:00AM)
North Sydney LyonvLane Cove Waugh
Venue: Gore CreekMatch ID: 3066216
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - U9 North Saturday 8.00AM
Round 16 - Sat 9 Mar 2019 (8:00AM)
Gordon SilvervLane Cove McGrath
Venue: Pottery GreenMatch ID: 3066212
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - U11 North Saturday 8.00AM
Round GF2 - Sat 9 Mar 2019 (8:00AM)
Lane Cove MarshdefLane Cove Bancroft
Venue: Blackman Park (Upper Oval)Match ID: 3119836
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Shore Junior Cricket Association - U11 SIXERS Girls 10.30AM Spring Saturday Stage 1
Round 7 - Sat 1 Dec 2018 (10:30AM)
St Ives Perrydef byLane Cove Healy EU
Venue: Kent OvalMatch ID: 3087408
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Bayl-Smith, Mieke (c)
Stanwell, Annie
Micheletti, Lila (+)
Yates, Elizabeth
Hynes, Genevieve
Mcleod, Eliza (+)
Barbeler, Margaret
 
Coach: O'Farrell, John
Team Manager: Micheletti, David
North Shore Junior Cricket Association - U11 SIXERS Girls 10.30AM Spring Saturday Stage 1
Round 7 - Sat 1 Dec 2018 (10:30AM)
St Ives LanningdefLane Cove Perry NC
Venue: O H ReidMatch ID: 3087411
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Gilchrist, Celeste
O'Farrell, Eveline
Gordon, Matilda
Mercer-witenden, Georgia (c) (+)
Peddada, Sai Naga Jhansika
Verma, Jasmine
Peddada, Sri Lakshmi Suryanshika (+)
 
Coach: Peddada, Jagan
Team Manager: Micheletti, David
North Shore Junior Cricket Association - U10 South Saturday 10.30AM
Round GF - Sat 16 Mar 2019 (10:30AM)
Lane Cove LyondefLane Cove Gilly
Venue: Blackman Park (Lower Field 3)Match ID: 2946108
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Byrne, Xavier
Clarkson, Cooper
Fulton, Fergus
Bredenhann, Thomas
Burn, Joseph
Mason, Hugo
Collins, Hugo
McDonald, Matthew
Micheletti, Rafael
Tops, Noah
 
Brogan, Noah
Pearce, Angus
Butler, Charlie
Campbell, Thomas (+)
Lawry, Archie
Howman-Giles, William
Jordaan, Alec (c) (+)
Sharma, Kabir
North Shore Junior Cricket Association - U10 South Saturday 10.30AM
Round GF - Sat 16 Mar 2019 (10:30AM)
Lane Cove LyondefLane Cove Gilly
Venue: Blackman Park (Lower Field 3)Match ID: 2946108
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Byrne, Xavier
Clarkson, Cooper
Fulton, Fergus
Bredenhann, Thomas
Burn, Joseph
Mason, Hugo
Collins, Hugo
McDonald, Matthew
Micheletti, Rafael
Tops, Noah
 
Brogan, Noah
Pearce, Angus
Butler, Charlie
Campbell, Thomas (+)
Lawry, Archie
Howman-Giles, William
Jordaan, Alec (c) (+)
Sharma, Kabir
North Shore Junior Cricket Association - U10 North Saturday 8.00AM
Round GF2 - Sat 16 Mar 2019 (8:00AM)
North Sydney BlackvLane Cove Paine
Venue: Blackman Park (Upper Oval)Match ID: 3126068
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available