Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
U12 Saturday 2PM 30 Over 5 10 Nov 18 Lane Cove Gilchrist
6/103(cc) S Willis 25*  F Kieran 3/12
def by Mosman Border
6/105  R Hinton 2/23
Pottery Green 
U12 Saturday 2PM 30 Over 5 10 Nov 18 North Sydney Red
8/105 H Ryall 29  L Carseldine 3/9
def by Lane Cove McGrath
7/230 L Carseldine 39* C Kingston 35 D Osborne 27* A Grover 26 J Alexander-Easaw 25*  
Tunks Park #2 
U10 North Saturday 8.00AM 5 10 Nov 18 Mosman McCabe
53  R Goel 3/5
def by Lane Cove Maxwell
126  
Naremburn Lower 
Lane Cove Paine 5 10 Nov 18 Lane Cove Paine
v North Sydney Green
Pottery Green 
U10 North Saturday 8.00AM 5 10 Nov 18 Gordon Silver
6/196(cc) L Fallowfield 30*  J Souter 2/14
def Lane Cove Finch
0/0  K Quar 3/6 L Fallowfield 3/19 W de Vos 2/8 S Pillai 2/9
Burns Bay Reserve 
U10 South Saturday 10.30AM 5 10 Nov 18 West Pymble Tornadoes
13/67  N Tops 4/0 M McDonald 2/2 C Clarkson 2/5
def by Lane Cove Lyon
5/154  
Blackman Park Upper 
U10 South Saturday 10.30AM 5 10 Nov 18 North Sydney Blue
11/114(cc)  A Pearce 3/4 A Jordaan 2/8 K Sharma 2/14
def by Lane Cove Gilly
7/167(cc)  
Primrose Park #1 
U12 Div 3 Saturday 1.00PM - 20 Over 5 10 Nov 18 Lane Cove Warner
6/74(cc) A Spillane 27*  O Linfoot 2/3
def by Lindfield Gardner
4/111(cc)  O Doy 2/15
Boronia Park #2 
U12 Div 3 Saturday 1.00PM - 20 Over 5 10 Nov 18 St Ives Langer
6/103(cc)  
def Lane Cove Maxwell
61  J Boots 2/5 EJ Stevenson 2/6 L Booth 2/12
Bryce Oval 
U12 Div 3 Saturday 1.00PM - 20 Over 5 10 Nov 18 Lindfield Slater
2/112(cc)  
def Lane Cove Boon
3/93(cc) T Notley 28*  
Edenborough Sportground 
U12 Div 1 Saturday 1.00PM 20 Over 5 10 Nov 18 Mosman Johnson
5/104  J Gibson 2/18
def Lane Cove Paine
3/103(cc) A Tesoriero 29  
Waverton 
U12 Div 1 Saturday 1.00PM 20 Over 5 10 Nov 18 Lane Cove Waugh
85 T Garvey 51*  E Walker 2/3 T Harmer 2/9 J Fitzgerald 2/19
def by North Sydney Green
3/86 T Harmer 34*  N Dimantha 3/8
Burns Bay Reserve 
U13 Saturday 3.30PM 20 Over 5 10 Nov 18 Lane Cove Ponting
6/116(cc) S Hines 25*  AI Aitken 2/14
def by Lindfield Lee
6/136(cc) AI Aitken 33* A Patel 33*  C Clarke 2/18
Burns Bay Reserve 
U13 Saturday 3.30PM 20 Over 5 10 Nov 18 Lane Cove Lyon
7/78  B Laverty 2/5 F Bourne 2/9
def Lindfield Smith
75 N Vicars 26*  L Godber 2/1 S Sawant 2/11
Boronia Park #2 
U13 Sunday AM 20 Over 5 11 Nov 18 Lane Cove Maxwell
0/0 L Micheletti 33*  
v Lindfield Ponting
0/0  W Cannon 2/13
Gore Creek 
U15 Sunday AM 5 11 Nov 18 Gordon Blue
9/170 C Yanco 52* D Allen 41 LW Hedley 28  D Mackey 2/11 P Ward 2/16
def by Lane Cove Slater
7/175(cc) R Giles 53* B Rogers 25*  ND Lough 3/22
Artarmon Reserve 
U17 Sunday AM on Turf 5 11 Nov 18 Mosman McCabe
7/83(cc)  E Mudaliar-Bek 3/11
def Lane Cove Taylor
79 IS Edmunds 37  
Turf Rawson Oval Mosman 
First Grade 4 10 Nov 18 Lane Cove
162  A Domingo 3/33 R Wherritt 2/27 T Wood 2/40
def by Auburn
8/236 N Jalil 55 S Rana 54 H Randhawa 36  
Tantallon Oval 
U13 Sunday AM 5 11 Nov 18 Lane Cove Voges
6/120(cc) C McLeod 30  B Mounser 3/15
def by Lane Cove Haddin
7/121 L Hill 28  A Morris 3/5 A Harvey 2/13
Blackman Park Upper 
Sydney Classics Over 50s 3 4 Nov 18 Lane Cove
86  B Parsons 4/5 DA De Silva 2/24
def by SriLanka Lions
2/92 S Seneviratne 35* T O'Keefe 31*  D Roberts 2/13
Kingsford Smith Oval 
Second Grade 4 10 Nov 18 Auburn
124  R Islam 4/24 B Greaves 3/29
def by Lane Cove
173 L Hume 38 J Camarsh 36 R Ravi 34  
George Parry Oval 
Tim Creer Cup B Division 7 11 Nov 18 Lane Cove
78  S Kyprianou 3/13 F Nasir 2/5
def by Roseville
9/192 S Kyprianou 73 B Javaid 48  
Tantallon Oval 
U11 North Saturday 8.00AM 5 10 Nov 18 Lane Cove Bradman
4/202(cc)  
def St Ives Lyon
10/130(cc)  S Ruskin 3/7 ER Vercoe 3/17 A Travers 2/10
Blackman Park Upper 
U11 North Saturday 8.00AM 5 10 Nov 18 Lane Cove Marsh
10/119  
def by North Sydney White
5/143  E Sallway 2/8
Artarmon Reserve 
U11 North Saturday 8.00AM 5 10 Nov 18 Lane Cove Bancroft
3/78(cc)  
def by Gordon Gold
3/113(cc)  J Willemsen 2/26
Gore Creek 
Third Grade 4 10 Nov 18 Lane Cove
1/147 I Kensell 85 A Dowey 30*  
def Auburn
144 R Ebert 42  S Greaves 5/18 K Crayn 2/29
Kingsford Smith Oval 
Fourth Grade 4 10 Nov 18 Auburn
1/168 G GILL 98 Z Haider 55*  
def Lane Cove
163 C Forrest 28 H Polavarapu 25  R Xavier 4/43
Dave Tribolet Oval 
Sydney Masters Over 40's 4 11 Nov 18 Lane Cove
56  
def by Auburn
4/58  N McLeod 3/28
Kingsford Smith Oval 
U9 North Saturday 8.00AM 5 10 Nov 18 St Ives Bradman
v Lane Cove Waugh
Lindfield #2 Synthetic 
U9 North Saturday 8.00AM 5 10 Nov 18 St Ives Paine
v Lane Cove McGrath
Barra Brui Oval 
U9 South Saturday 10.30AM 5 10 Nov 18 Lane Cove Johnson
def by Roseville Red Devils
Burns Bay Reserve 
U9 South Saturday 10.30AM 5 10 Nov 18 Lane Cove Ponting
v St Ives Starc
Gore Creek 
U9 South Saturday 10.30AM 5 10 Nov 18 Lane Cove Marsh
v St Ives Khawaja
Pottery Green 
U11 SIXERS Girls 10.30AM Spring Saturday Stage 1 4 10 Nov 18 West Ryde Rovers
3/156(cc)  
def Lane Cove Perry NC
9/62(cc)  
Thompson Reserve 
U11 SIXERS Girls 10.30AM Spring Saturday Stage 1 4 10 Nov 18 Lindfield Perry
4/72(cc)  
def by Lane Cove Healy EU
4/94(cc)  E Billinghurst 2/
Lindfield #2 Synthetic 
U12 Div 2 Saturday 3.30PM 20 Over 5 10 Nov 18 Lane Cove Waugh
85  
def by North Sydney
3/86  
Burns Bay Reserve