Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
U12 Saturday 2PM 30 Over 9 8 Dec 18 Lane Cove Gilchrist
91 J Ryan 40*  H Toms 2/1
def by RHHCC Pirates
6/113(cc)  S Dunlop 2/11
Boronia Park (Oval 3) 
U12 Saturday 2PM 30 Over 9 8 Dec 18 Lane Cove McGrath
108 C Kingston 35  B Fielding 2/3 R Parker 2/11 S Dillon 2/14
v Gordon Red
8/110  A Grover 2/9
Pottery Green 
U10 North Saturday 8.00AM 9 8 Dec 18 Lane Cove Maxwell
1/220  
def North Sydney White
10/46  H Arnold 5/7 R Goel 2/3 E Armstrong 2/8
Pottery Green 
Lane Cove Paine 9 8 Dec 18 Lane Cove Paine
6/152  B Robertson 2/10
def by Lane Cove Finch
11/155 J Feilen 31*  
Burns Bay Reserve 
U10 South Saturday 10.30AM 9 8 Dec 18 Mosman Lee
v Lane Cove Gilly
Georges Heights Oval #1 
U10 South Saturday 10.30AM 9 8 Dec 18 Lane Cove Lyon
2/160  
def St Ives Edwards
10/77 N Quayle 27*  M McDonald 2/2 X Byrne 2/9
Blackman Park Upper 
U12 Div 2 Saturday 3.30PM 20 Over 9 8 Dec 18 Gordon Gold
2/132(cc) J Nielsen 33*  
def Lane Cove Waugh
123 J Condell 45 X Wiese 32  L Cox 2/9 T Nott 2/9
Thompson Reserve 
U12 Div 3 Saturday 1.00PM - 20 Over 9 8 Dec 18 Lane Cove Warner
3/82  
def Mosman Waugh
2/80(cc) D Becker 30*  
Boronia Park (Oval 2) 
U12 Div 3 Saturday 1.00PM - 20 Over 9 8 Dec 18 Lane Cove Boon
6/97(cc) M Woodward 30*  W Jenner 2/7 W Powell 2/9
def by Roseville Richies
2/99 W Powell 29*  
Bales Park #1 
U12 Div 3 Saturday 1.00PM - 20 Over 9 8 Dec 18 Lindfield Gilchrist
4/104(cc)  
def by Lane Cove Maxwell
7/139(cc)  
Thompson Reserve 
U12 Div 1 Saturday 1.00PM 20 Over 9 8 Dec 18 Lane Cove Paine
3/173(cc) A Tesoriero 30* D Gibson 29* D Stretton 26*  
def Gordon Blue Kaboom
0/0(cc)  
and 7/98(cc)  A Tesoriero 3/6 J Plamondon 2/13
Burns Bay Reserve 
U12 Div 1 Saturday 1.00PM 20 Over 9 8 Dec 18 Lane Cove
v North Sydney Green
MATCH REPLACED 
U13 Saturday 3.30PM 20 Over 9 8 Dec 18 Lane Cove Lyon
3/172 L Hill 31* A Harvey 31* J Brown 30*  
def Lane Cove Ponting
6/132 T Gordon 32* C Armstrong 28  S Sawant 2/7
Burns Bay Reserve 
U13 Sunday AM 20 Over 9 9 Dec 18 Lane Cove Maxwell
4/139(cc) R McGuigan 26* H Biddle 25*  M Xavier 2/17
def Lindfield Hughes
3/134(cc) A Naidu 26  
Gore Creek 
U15 Sunday AM 9 9 Dec 18 Lane Cove Slater
9/151(cc) S Shepherd 41 J Collins 29*  L Goldschmied 2/17 J Byrne 2/19
def Gordon Green
7/133 r kapoor 30  P Ward 2/10
Blackman Park Upper 
U17 Sunday AM on Turf 8 9 Dec 18 Gordon Red
94 D Cunningham 27  MN Paul 2/4 O Bayliss 2/8 A Gowthorp 2/10
def by Lane Cove Taylor
7/119(cc) IS Edmunds 51  H Fraval 4/7
Turf Tantallon Oval 
First Grade 6 1 Dec 18
8 Dec 18
Lane Cove
84  G Archer 4/11 NH Healey 3/12 T Moffat 2/28
and 7/130(dec) J Rixon 50 TC Mandleberg 34 JT Needham 26  G Archer 4/18 GG Newman 2/55
def by Warringah
108 H Ferguson 32  J Scarcella 4/38 A Cornelius 3/35 A Jenkins 2/27
and 8/87  J Scarcella 7/45
Tantallon Oval 
U13 Sunday AM 9 9 Dec 18 Lane Cove Haddin
9/188(cc) R Matthews 28 T Garvey 25  J Payne 3/18 DR Hilton 2/19
def St Ives Haddin
73 OG French 30*  R Oliver 5/3
Pottery Green 
U13 Sunday AM 9 9 Dec 18 Lane Cove Voges
145  W Kowalski 3/6 WM Nutt 2/8 LD Goddard 2/21
def by Mosman McCabe
6/161(cc) AE Smith 35* HJ Sharp 29*  
Forsyth Park Lower 
Sydney Classics Over 50s 5 9 Dec 18 Lane Cove
6/101  J Loomes 3/13
def Kuringai
9/100(cc) J Gurka 45*  
Kingsford Smith Oval 
Second Grade 6 1 Dec 18
8 Dec 18
Warringah
121 A Virdi 47  C Hipkin 4/26 R Islam 3/39 R Ravi 2/13
and 3/73 D Brady 49*  
def by Lane Cove
8/211(dec) R Ravi 83 R Blood 47 A Dowey 30*  D Brady 4/43 LJ Parkinson 2/22
Weldon Oval 
Tim Creer Cup B Division 11 8 Dec 18 Balmain South Sydney Tigers
v Lane Cove
Alexandria Park 
U11 North Saturday 8.00AM 9 8 Dec 18 Lane Cove Bradman
1/157(cc)  
def Lane Cove Bancroft
5/73(cc)  
Blackman Park Upper 
U11 North Saturday 8.00AM 9 8 Dec 18 Lane Cove Marsh
5/84(cc)  j rayson 2/4
def by Gordon Gold
3/137(cc)  
Gore Creek 
Third Grade 6 1 Dec 18
8 Dec 18
Lane Cove
192 N Mytkowski 60 H Stibbard 27  O Vinter 3/43 C McKay 2/28
and 1/17  
def by Warringah
9/263(dec) TJ Pickering 69 T Kelly 59 P Chapman 56 R Donato 40  N Mytkowski 3/33 E Van Schalkwuk 3/96
Kingsford Smith Oval 
Fourth Grade 6 1 Dec 18
8 Dec 18
Warringah
7/296(dec) K Davies 101* G Harris 56 J Nelson 40 L Johnson 34 W Davidson 27  R Seymour 2/55 RM Devine 2/56
def Lane Cove
79 RM Devine 25  B Rowse 3/21 OJ Palmer 2/27
and 92 JD Lyons 67  S Dunn 4/20 W Davidson 3/2
Frank Gray Oval 
Frank Gray Shield 3 9 Dec 18 Macquarie University
9/182  
def Lane Cove
7/181(cc)  
Northern Oval 
Sydney Masters Over 40's 6 2 Dec 18 Burwood Briars
6/260(cc) GR Matchett 42* WP Cameron 41* G Shahmatov 40* PG Cramsie 32 JL Menzies 32 S Karmakonda 27  P Manoharan 2/41 N McLeod 2/43
def Lane Cove
227 N McLeod 74 J Plummer 50* L Parsons 28  T Reaney 3/40 R Vilensky 2/12
Rothwell Park 
U9 North Saturday 8.00AM 9 8 Dec 18 Roseville Runners
6/137  
def Lane Cove Waugh
13/88  
Allan Small Park 
U9 North Saturday 8.00AM 9 8 Dec 18 Gordon Black
4/124(cc)  
def by Lane Cove McGrath
8/125(cc)  
Edenborough Sportground 
U9 South Saturday 10.30AM 9 8 Dec 18 Lane Cove Johnson
v North Sydney Hazlewood
Burns Bay Reserve 
U9 South Saturday 10.30AM 9 8 Dec 18 Roseville Red Devils
v Lane Cove Marsh
Bales Park #1 
U9 South Saturday 10.30AM 9 8 Dec 18 Lindfield Stoinis
v Lane Cove Ponting
Edenborough Sportground 
U11 SIXERS Girls 10.30AM Spring Saturday Stage 1 7 1 Dec 18 St Ives Perry
10/92(cc)  E Mcleod 2/6 M Barbeler 2/21
def by Lane Cove Healy EU
8/138  
Kent Oval 
U11 SIXERS Girls 10.30AM Spring Saturday Stage 1 7 1 Dec 18 St Ives Lanning
1/95  
def Lane Cove Perry NC
2/65(cc)  
O H Reid 
U11 SIXERS Girls 10.30AM Summer Saturday Stage 1 1 8 Dec 18 Lane Cove Healy EU
4/166(cc) L Micheletti 25*  
def North Sydney Perry
10/91(cc)  A Stanwell 3/8 M Bayl-Smith 2/5
Pottery Green 
U11 SIXERS Girls 10.30AM Summer Saturday Stage 1 1 8 Dec 18 North Sydney Haynes
12/91(cc)  E Yates 5/4
def by Lane Cove Perry NC
5/136  
Naremburn Upper