Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Frank Gray Shield 2 19 Nov 17 Roseville
9/234(cc) J Cornford 91 DA Mooney 39 A Perry 27  
def Lane Cove
9/226  M DeLorenzo 3/24 HJ Evans 2/29 I Williams 2/31
Roseville Chase 
First Grade 5 11 Nov 17
18 Nov 17
Georges River
143 C McArthur 32 B Vella 28 S Lane 27  L O'Hare 5/46
def by Lane Cove
167 J Rixon 58 TC Mandleberg 38  S Dean 4/24 DH Carew 3/28 B Vella 2/27
and 4/93 D Naughton 38 TC Mandleberg 32*  N Henriques 2/20 S Dean 2/27
Bexley Oval 
Second Grade 5 11 Nov 17
18 Nov 17
Lane Cove
173 L Hume 46* J Rigon 37  R Orr 4/17 M Labb 2/41 L Byron 2/42
v Georges River
7/176 SM Mantle 46 M Labb 34 G Scott 31  
Tantallon Oval 
Third Grade 5 11 Nov 17
18 Nov 17
Georges River
5/189(dec) J Bowler 125* SC Aley 32  
and 7/87(cc) A Economou 26  K Crayn 3/7 E Van Schalkwuk 2/18
def Lane Cove
113 N Mytkowski 30  D Jiffkins 4/18 S Marvello 3/25 MS Waheed 2/20
and 194 N Mytkowski 65 A Dowey 29 I Kensell 26  J Bowler 5/19 D Jiffkins 4/86
Lance Hutchinson Oval 
Sydney Classics Over 50s 4 19 Nov 17 Roseville
6/158 M Khan 33* JD Goode 33* P Ventura 30*  
def Lane Cove
154  RW Druce 3/22 L Natale 2/28
Roseville Park 
Sydney Masters Over 40's 4 12 Nov 17 Georges River
238 G Baldock 53* T O'Keefe 40 A Wilson 38  P Manoharan 4/51 JD Lyons 2/46 M Kingston 2/57
def Lane Cove
98 A Gill 26  A Wilson 4/24 W Spears 2/28 B O'Rourke 2/38
Bland Oval 
U17 Sunday AM on Turf 7 19 Nov 17 West Pymble Blue
4/131(cc) J Raue 55 O Swift 41  
def Lane Cove Smith
4/130  
Tantallon Oval (turf) 
Fourth Grade 5 11 Nov 17
18 Nov 17
Lane Cove
88  
and 5/73  W Butler 2/7 MH Stanton 2/9
def by Georges River
253 A Salgueira 66 B Worger 51 J Sparke 46 MA Nasir 31  M Fini 3/21 W Keall 3/32 A Sirrpi 2/21
Kingsford Smith Oval 
U13 Sunday AM 7 19 Nov 17 Mosman Border
8/202(cc) F Hitchen 40*  L Micheletti 2/41
def Lane Cove Maxwell
111 J Kingston 36*  MF Rawlinson 4/8 OM Roberts 2/10
Primrose Park #1 (adjacent water) 
U12 Saturday PM 32 Over 7 18 Nov 17 Mosman McCabe
8/122(cc) WL Sutton 35* AW Segaert 28  
def by Lane Cove Voges
4/124 A Morris 35* O Maxwell 35*  
Pottery Green 
U12 Saturday PM 32 Over 7 18 Nov 17 Lane Cove Haddin
114 F Shelton 31  E Carter 3/5
def RHH Royals
102 J Rutkis 35* E Carter 27  A Gowthorp 2/10 J Sandhu 2/18
Boronia Oval #3 (synthetic) 
U10 Saturday 10.30AM 7 18 Nov 17 Lane Cove Warner
v St Ives Green
Blackman Park #2 Lower 
U11 Saturday 8.00AM Stage 2 7 18 Nov 17 Lane Cove Warner
4/103(cc)  
def Gordon Kabooms
73  H Cheshire 3/14
OH Reid Memorial Park 
U11 Saturday 8.00AM Stage 2 7 18 Nov 17 Gordon Green
4/56(cc)  
def by Lane Cove Gilchrist
2/145(cc) J Ryan 32* T Lang 27*  
Edenborough Park 
U10 Saturday 8.00AM 7 18 Nov 17 Lane Cove Maxwell
8/113(cc)  A Travers 3/7 H Morton 2/24
def by Lane Cove Bradman
4/149(cc)  
Blackman Park #1 Upper 
U10 Saturday 8.00AM 7 18 Nov 17 Lane Cove Boon
v St Ives Maxwell
Blackman Park #2 Lower 
U10 Saturday 8.00AM 7 18 Nov 17 Roseville Richies
v Lane Cove Marsh
Bales Park #2 South 
U12 Saturday 1.00PM 20 Overs 7 18 Nov 17 Lindfield Warner
4/142(cc) AI Aitken 30*  
def Lane Cove Ponting
97 C Clarke 27  E Rigele 3/9
Burns Bay Reserve 
Tim Creer Cup B Division 9 19 Nov 17 Lane Cove
5/124 N McLeod 67  M Afzal 3/15
def Pennant Hills Panthers
123 S Patel 36 A Chhokar 26  B Greaves 4/11 J Luke 3/43
Tantallon Oval 
U9 Saturday 8.00AM 7 18 Nov 17 Mosman Border
v Lane Cove Bailey
Spit Reserve 
U9 Saturday 8.00AM 7 18 Nov 17 Lane Cove Khawaja
v St Ives Billings
Burns Bay Reserve 
U9 Saturday 8.00AM 7 18 Nov 17 Lane Cove Maxwell
def West Pymble Panthers
Pottery Green 
U9 Saturday 8.00AM 7 18 Nov 17 Lane Cove Starc
3/114  
def by Lindfield Cummins
7/145  C Clarkson 4/26
Primula Oval 
U8 Saturday AM Northbridge 6 18 Nov 17 Lane Cove Starc
v North Sydney Lyon
T20 Blast - Blundstone Arena 
U8 Saturday AM Northbridge 6 18 Nov 17 Roseville Runners
v Lane Cove Warne
T20 Blast - WACA 
U8 Saturday AM Northbridge 6 18 Nov 17 North Sydney Warner
v Lane Cove Finch
T20 Blast - Adelaide Oval 
U8 Saturday AM Northbridge 6 18 Nov 17 Gordon Red
v Lane Cove Smith
T20 Blast - MCG 
U14 Sunday AM 7 19 Nov 17 Lindfield Hussey
9/118(cc)  LA Maxwell 3/10 C Ballhausen 2/14
tied Lane Cove Slater
8/118(cc)  
Allan Small Park 
U12 Saturday 3.30PM Div 1 20 Overs 7 18 Nov 17 Lane Cove McGrath
4/165(cc) J Ryan 40* J Mannix 37* W Mason 33*  
def Lindfield Smith
6/124(cc)  
Burns Bay Reserve 
U12 Saturday 3.30PM Div 2 20 Overs 7 18 Nov 17 Lane Cove Neville
6/88(cc)  
def Gordon Black
74 L Gilhooly 25  W Schofield 3/6
Mowbray Public School 
Waugh 7 18 Nov 17 Gordon Gold
1/150(cc) L Moore 30* L Cox 30* H Sherington 30*  
def Lane Cove Waugh
7/37(cc)  H Sherington 3/2
Artarmon Reserve 
U11 Saturday 10.30AM Stage 2/2 7 18 Nov 17 North Sydney Green
v Lane Cove Gillespie
Blackman Park #1 Upper 
U15 Sunday AM 7 19 Nov 17 Lane Cove Taylor
v St Ives Haddin
Blackman Park #2 Lower 
U15 Sunday AM 7 19 Nov 17 Lindfield Lillee
3/216(cc) H Pike 51* DD Goddard 36 P Spring 33 HD Breden 28*  
def Lane Cove Marsh
31  M Dosanjh 2/3
Blackman Park #1 Upper 
U15 Sunday AM 7 19 Nov 17 Gordon Blue
9/123  S Ranasinghe 2/17
def by Lane Cove Hazlewood
2/124 P O'Kane 53  
Artarmon Reserve